Aktuální pokyny k servru. FS19 dedik mapa 

                               Bohemia COUNTRY 19.

 
 
                     Pokyny k zimním období seasons!!!!!!   
  - jelikož nastala zima kde si odpočineme pár dní od polních prací je potřeba  v tento čas průběžně krmit dobytek.
  - Doplnovat u koní výrobny a tím vyrábět na další sezonu hnojivo,osivo,naftu,vápno atd.
  -  prodávat siláž z hlavního statku a u koní do BGA.
  -  Silážkou u krav plnit míchárnu a tuto siláž neprodávat ale krmit krávy. Vyrobenou směs vozit do skladu za                kravínem.
   - Prodávat sklizené plodiny dle ceny zjistíte alt+s kde krom info seazons modu je krav na aktuální ceny plodin.
      doporučuji komnzultovat prodej plodin z vedením servru. třeba přes mesenger.
  -  Těžit dřevo tak že velké kmeny nakládat na návěs a prodej na pilu a střední kmeny a odřezky štěpkovat.
   - Těžit dřevo se bude v borovém lese co je mezi polema 41 a to tak že se začne těžit od řeky tedy od
      severu viz pda mapa,  tak aby podel řeky rovnomerně mizel les.
 - Pokud nebudete vědět co a jak bude lepší kontaktovat vedení servru na mesengeru!!!!!!
 
    aktualizace dne 30.8.19 v 23:00 Kubrt
  Přidán seasons mod řidte se složkou - plán prací - tabulka!!!!!!! 
 
Na mapu přidána výrobna na naftu doveze se řepka a vyrobí se nafta 
tímto bude pro naše traktory nafta zdarma, netankujte proto na statku 
na té pumpě ale bude přistavena před tu pumpu cisterna z naší naftou!!!!!
 
 Nově při kosení luk na seno rotačkou za traktor a při sklizni
 jen trávy   nebo na senáže mačkačem!!!!!!
 Další pokyny k nové mapě se budou přidávat postupně!!!!!
 
 
 Při sušení louky je potřeba jezdit jen jedním směrem 
 na louce L do kopce pokud pojedete z kopce část se neobrátí!!!!
 (CHYBA MAPY)
 
Nový mod ke strojům!!!!!: Byl přidány mod kdy je potřeba stroje opravovat častěji než opravy jen v základu hry. Na pravé straně nad budíkama poškození ze hry je malím písmem traktor  50% a třeba pluh 90% to značí že pluh je na 90% poškozen a je potřeba zajet do dílny a opravit jinak má špatné vlastnosti traktor zpomalí jízdu při orbě na minimum atd. Tak i v průběhu práce pokud se příslušenství nebo traktor více poškodí je potřeba zajet do díly opravit a po té pokračovat v práci!!!!!!
Dale je možno ovládat stroj pojezd dopředu a vzad jedním tlačítkem, ketré si navolíte v ovládání nebo je to mezerník.  Aktivuje, a pokud je to zaplé a nechcete používat, deaktivujete  levé, CTRL+mezerník pak je potřeba trakor odbrzdit ruční brzdou tlačítkem END.
Poslední možností modu je zapínat přední náhon zadní a uzávěrku diferenciálu a to je na numerické klavesnici 7,8,9. obrazek nápravy je též napravo uplně dole při zapnutí náprava zčervená.
 
Sklizen sezoních plodin: Pokud přijdete na servr a bude vás cca 3 a více  a bude potřeba zklízet cukr. řepu, brambory, bavlnu je potřeba si pronajmout modované vyorávače a sklizeče dle potřeby počtu lidí i vícero na danné plodiny, kupovat je zatím nebudeme tak často se nebudou používat a zbytečně by stroje zatěžovalo servr. Po sklizni kdo práci dokončí stroj vrátíte. 
Na sklizen obilovin podobně vlastníme 2. kombajny zatím, další kupovat nebudeme až přijde čas žní pokud na servru bude vícero členů další stroje je možno jen pronajmout. Příklad. Na servr přijdou 5 lidí to značí 3 kombajny dva x  odvoz aby se využily pracovníci tak se jeden kombajn pronajme pokud by bylo na servru třeba 7 lidí je možno pronajmout i dva a celkově by se zklízelo 4 kombajnama atd. Pokud by vám nebylo něco jasné kontaktujte na mesengeru admina kolik strojů pronajmout atd pokud samo nebudou na serveru.
 
Stav strojů:  pokud má traktor spz za oknem je to traktor osobní tak používejte ostatní erární traktory pokud možno a vždy pokud ukončíte práci a budete končit je potřeba traktor umejt dotankovat a pokud má větší poškození i opravit+příslušenství.
A poslední věc: když nevíte co hnojit jestli močku atd nebo hnuj nebo prášek přečtěte níže technologický postup jak věci děláme hlavně pro nové díky.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
až sem přečíst aktuálně!!!!!!!!!!!!!!!!
   
 Když  přijdete na servr v pda uvidíte   co je  potřeba dělat na polích po sklizni je hlavní se podívat jestli je potřeba pole zorat (červená barva) nebo jen kultivovat  před tím je pole potřeba pohnojit    po té sejt a případně  zničit plevel je to tam  barvama dobře znázornené pro jistotu zde uvádím postup !!!!!!!!!!!!!!
 
Technologiocký postup. na Marvell Manor Farm
1.Zklizen
2,Pokud je potřeba - vápnit (jednou za 3 sezony)
3.Hnojit po sklizni dle následující práce: při orbě hnuj při kultivaci močuvku.
4.Pokud je potřeba (V PDA červená barva) tak orat jinak kultivace.
5.Po orbě možno příprava pudy bránama nebo diskový kultík.
6. Setí (bez hnojiva) - pokud má sečka dohnojování zpravidla odpadne bod.7
7. Až se plodina dostane do první fáze růstu (pole zezelená) - pokud je potřeba pole pohnojit (zjistíte v PDA svetlost modré barvy) postřikovačem nebo rozmetadlem jen prumysl hnojiva.
8. V době rustu se na polích objeví plevel v první fázi růstu pole plečkovat. V dalších fázích již nejde plečkovat tak postřik Herbicidem.
9.Upozornění. - Pole jdou hnojit nebo stříkat proti plevelu jen do konce rustu pokud plodina dozraje již nejde nic dělat jen zklízet.
 
 
Máme  koně je A BYL PŘIDÁN MOD ŽE KONĚ NEMUSÍME VYJÍŽDĚT!!!!
 
 
 
 
Pokyny při začátku LS19 servru -  kdo jde na servr musí napsat na skype chatu  jako vždy a po odvedené práci udělat na web zápis hlavně o provedené práci na vašich polích aby se vedelo co se udělalo a zapište čas jak dlouho jste byly na servru aby jse vedela aktivita členů pokud jste vydělávali plněním misí stačí napsat do zápisu částku jakou jste celkem vydělaly. atd. Zde je plán setí https://jzd-spalov.webnode.cz/osevni-plan-ls15/  pokud někde něco zasejete napíšete to do zápisu upravím to do plánu aby byl přehled co kde je. Zatím je mimo provoz složka  plán prací tabulka zatím není potřeba je málo polí stačí osevní plán
 
Zde info tabulka ohledně zvýšení ůrody!!!!!!!
 
 
Zimní režim. v seasons mod v ls19 zatím není.
Nastane-li  zima v tomto režimu je potřeba dělat když dojdete na servr.
(vždy se přihlásit jako admin)
- v tomto režimu se nemusí jet přes noc tak po obstarání 
   dobytka a výrobních linek   možno večer ALT+N - tím skočíte do rána.
1.Krmení dobytka - čištění žlabu kydání hnoje+
2.Těžba dřeva - případně štepkovat.t.
3.Prodej siláže na BGA pokud je cena nad 300.eu u násypky je nájezd tak na silážce plnte pásem a co největší vlečku využejte protože cena rychle klesá.
4. Pokud nastane akce na plodiny kontaktujete na skype admina skonzultovat případný prodej plodin.
 
 
                   
Další obecné pokyny ( při používaní seasons modu)
 
- když bude  dost hnoje vždy před orbou budem hnojit hnojem (vždy uvedeme v osevním plánu)  pokud hnuj dojde bude se hnojit místo toho kejdou ....orba zůstáva v tomto případě  i po kejdě dle plánu!!!!!!
 
- nově v plánu možnost hnojení postřikovačem, je to hlavně z důvodu  pokud se plodina po setí dostane o dvě fáze dopředu není ji už možnost plečkovat například  v případě dozrátí plodin cukr.řep a brambor (brambory dozrávaj déle) dochází u ječmne posun o dvě fáze proto ječmne postřik!!!!!!!!
 
- je již  v platnosti tabulka je potřeba se jí řídit a dělat práce dle tabulky tedy co je bíle(modře) je potřeba udělat a co je červeně je již uděláno. Snažte se práce dělat od levého sloupce jako první třeba v jarní sezoně seasons modu je to účelné. Je potřeba sledovat zápisy je možné že ten den tu práci někdo udělal ale nebyla ještě vybarvena červeně!!!!
 
Chci dále upozornit že  nikdo nebude sám sklízet plodiny vždy dle pravidel servru výjimku může povolit vedení servru jen vyjímečně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 - při jednom hráči dělat orbu.setí atd  nebo pokud sou polní práce hotovy v plánu  tak dřevo nebo trávu nebo krmit dobytek (což moc neděláte)
 
V případě nejsanosti kontaktuje vedení na skype než něco poděláte!!!!!!!!!!!!!!!
 
-------------------------------------------------------------------------------
 
- Upozorňuji na real hru při práci jezdit pomaleji a pozor na vynechávky a nedodělky na polích.
- další info -

Všeobecné pokyny.

1.Při příchodu na servr (jako vždy nejdříve napíšete na skype chatu) pokud není nikdo přihlášenej jako admin se přihlásíte pokud ze servu odchází hráč který byl přihlášen nahlásí že byl přihlášenej on a  je potřeba aby někdo z hráčů se přihlásil jako admin stačí jeden (aby se finace načítaly a odečítaly.) Kdo odchází se servru poslední uloží hru!!!!!! Pozor při přihlášení na klávesu 8 nad písmenama na klávesnici tím se přetáčí ubíhal by čas a krátila by se doba ve fázi na práce pokud omylem dáte plynout rychleji čas klávesou 7 spomalíte na real rychlost)

2. V mapě je mod na tvoření kolejí když budete jezdit přes porost budete porost ujíždět na to pozor!!! budou za to trestné body (real ježdení) v případě postřiku kdy budete nuceni jezdit v porostu již v první fázi růstu fázi se protost dá udusat ne jen při uplné zralosti . Při vjezu postřikovačema za traktor je potřeba u traktoru předělat kola na uzkoprofilové - viz info 3)

3)  info jak funguje to poskozeni porostu kolama - uzke pneu neposkodi plodinu tedy nedělá koleje, trava po prejeti ( tedy krome uzke pneu ) se posune o jednu fazi zpet takze pozor při koseni, at se jezdi po pokosenem pokud budou mit tu sekacku do strany, jinak plodinu to uplne znici, takze nejezdit po mapě přes louky tím tu trávu ničíte pokud tedy nemáte úzké kola a ty louky se chystáme kosit.

4) Při odchodu ze servru pokud jste na servru sami nebo odcházíte poslední a budete zapisovat zápis je potřeba krom tradičního zápisu pod informace zapsat aktuální částku na kontě ohledně přehledu financí rozdílu. 

5) Nakupovat stroje můžou jen admini. Nebo hráči po konzultaci z adminama, je důležité se dohodnou jak a kam budem investovat vydělané peníze tak aby další postup byl efektivní. Dohoda přímo na servru ts3 pokud budou (Kubrt.macairl) se domluví co se nakoupí nebo stačí dotyčné kontaktovat na skype soukr nebo chatu. levnější příslušenství na obdělávání pole je možno dle finanční situace koupit, ale dražší stroje dozačátku pokud budou potřeba možno jen pronajmout i to je potřeba konzultovat.

6) Pole je  potřeba od sklizně do dozrátí pohnojit třikrát v pda stav půdy jsou tři odstíny modré pole je na 100% živin v půdě když je pole zbarveno do nejtmavší modré XXX hnojení nahrazuje osetí  ředkve olejné
 
7) Pokud v dané fázi jsou polní práce udělány je možno kosit trávu, plnit skaldy nebo žlaby nakrmit dobytek atd pokud se vlastní, nebo pokud bude zájem a budou na to stroje těžit dřevo a prodávat ho nebo dělat štěpky tím urychlíme ekonomický rozvoj hlavně na začátku pokud vlastníme pár polí bude práce ve fázi udělána rychleji je dobré udělat tkzv: vedlejší činnost a vydělat farmě další peníze :-) A zbytečně nepřetáčet tím nám utíká čas a platíme za pronájem strojů a mín se vydělá .