2VlastníAktuální pokyny k servru. 

aktualizace dne 8,7 v 01:00 Kubrt
 
Aktuální k  mapě:  Čmelákov 2017 Duos Final 1.0
 
Naše JZD se vrací domu do Čech do destinace Čmelákov v seasons modu. 
Začíná nám druhá sezona jaro a je potřeba pole pohnojit zorat a zasejt plodiny dle plánu.. 
Výrobní  linky a info
PILA - dělat z klád které natěžíte v lese hned vedle pily  prkna a znich
 palety vedlejší produkt štěpky a brikety - mezi polníma pracema.
Ve sklenících doplníte vodu,kompost a palety a můžou se po té prodávat paltey ze zeleninou,
 
Ostatní výrobny jsou na stejném principu když přijdete k výrobně dáte F1 zjistíte jaké komodity je poteba doplnit kolik čeho tam máte.
 
Prodej výrobních produktů - Jelikož ceny jsou nestabilní a jakmile prodáváte cena klesá je potřeba prodávat víc paltet najednou proto prodávejte 
až u výroben bude vyrobeno minimálně 16 palet což je kapacita kamionu (bedny návěs) v které je potřeba prodávat hlavně  u zeleniny je potřeba
prodávat po jedné plodině třeba květák tedy naložíte 16 palet a prodáte a pak se otočíte pro další plodinu. tad u ostatní produktů mouka ,olej atd.
 
Zimní režim. Čmelákov
Nastane-li  zima v tomto režimu je potřeba dělat když dojdete na servr.
(vždy se přihlásit jako admin)
- v tomto režimu se nemusí jet přes noc tak po obstarání 
   dobytka a výrobních linek   možno večer ALT+N - tím skočíte do rána.
1.Krmení dobytka - čištění žlabu kydání hnoje+
2.Paletování pelet a prodej palet.
3.Těžba dřeva - případně štepkovat.
4. Obstarávání výrobních linek a při dobré ceně prodej palet z produkty.(po jedné plodině prodávat kuli poklesu cen)
5.Prodej siláže na BGA pokud je cena nad 300.eu u násypky je nájezd tak na silážce plnte pásem a co největší vlečku využejte protože cena rychle klesá.
6. Pokud nastane akce na plodiny kontaktujete na skype admina skonzultovat případný prodej plodin.
 
 
!!!!!!!novinka!!!!!!
dlc straw - výroba pelet - jelikož máme lis na výrobu pelet a v hale pelety se pytlujou do palet - je potřeba na servru průběžně dle času mezi polníma pracema sypat do násypky  v boxech připravené pelety a po té hotové palety které se tvoří a vyjedou do prostoru po 3 paletách je potřeba palety vývažet za sklad!!!!!!
 
 
 
Momentálně vlastníme v živočišné výrobě:                      ovce: - 50
                                                                               krávy:120
                                                                            prasata:50
 
úkoly do druhé sezony.
1. Nakoupit nové kombajny na sklizen obilí.
2. Nakoupit pole.
 
 
 
 
                   
Další obecné pokyny
 
- když bude  dost hnoje vždy před orbou budem hnojit hnojem (vždy uvedeme v osevním plánu)  pokud hnuj dojde bude se hnojit místo toho kejdou ....orba zůstáva v tomto případě  i po kejdě dle plánu!!!!!!
 
- nově v plánu možnost hnojení postřikovačem, je to hlavně z důvodu  pokud se plodina po setí dostane o dvě fáze dopředu není ji už možnost plečkovat například  v případě dozrátí plodin cukr.řep a brambor (brambory dozrávaj déle) dochází u ječmne posun o dvě fáze proto ječmne postřik!!!!!!!!
 
- je již  v platnosti tabulka je potřeba se jí řídit a dělat práce dle tabulky tedy co je bíle(modře) je potřeba udělat a co je červeně je již uděláno. Snažte se práce dělat od levého sloupce jako první třeba v jarní sezoně seasons modu je to účelné. Je potřeba sledovat zápisy je možné že ten den tu práci někdo udělal ale nebyla ještě vybarvena červeně!!!!
 
Chci dále upozornit že  nikdo nebude sám sklízet plodiny vždy dle pravidel servru výjimku může povolit vedení servru jen vyjímečně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 - při jednom hráči dělat orbu.setí atd  nebo pokud sou polní práce hotovy v plánu  tak dřevo nebo trávu nebo krmit dobytek (což moc neděláte)
 
V případě nejsanosti kontaktuje vedení na skype než něco poděláte!!!!!!!!!!!!!!!
 
-------------------------------------------------------------------------------
 
- Upozorňuji na real hru při práci jezdit pomaleji a pozor na vynechávky a nedodělky na polích.
- další info -

Všeobecné pokyny.

1.Při příchodu na servr (jako vždy nejdříve napíšete na skype chatu) pokud není nikdo přihlášenej jako admin se přihlásíte pokud ze servu odchází hráč který byl přihlášen nahlásí že byl přihlášenej on a  je potřeba aby někdo z hráčů se přihlásil jako admin stačí jeden (aby se finace načítaly a odečítaly.) Kdo odchází se servru poslední uloží hru!!!!!! Pozor při přihlášení na klávesu 8 nad písmenama na klávesnici tím se přetáčí ubíhal by čas a krátila by se doba ve fázi na práce pokud omylem dáte plynout rychleji čas klávesou 7 spomalíte na real rychlost)

2. V mapě je mod na tvoření kolejí když budete jezdit přes porost budete porost ujíždět na to pozor!!! budou za to trestné body (real ježdení) v případě postřiku kdy budete nuceni jezdit v porostu již v první fázi růstu fázi se protost dá udusat ne jen při uplné zralosti . Při vjezu postřikovačema za traktor je potřeba u traktoru předělat kola na uzkoprofilové - viz info 3)

3)  info jak funguje to poskozeni porostu kolama - uzke pneu neposkodi plodinu tedy nedělá koleje, trava po prejeti ( tedy krome uzke pneu ) se posune o jednu fazi zpet takze pozor při koseni, at se jezdi po pokosenem pokud budou mit tu sekacku do strany, jinak plodinu to uplne znici, takze nejezdit po mapě přes louky tím tu trávu ničíte pokud tedy nemáte úzké kola a ty louky se chystáme kosit.

4) Při odchodu ze servru pokud jste na servru sami nebo odcházíte poslední a budete zapisovat zápis je potřeba krom tradičního zápisu pod informace zapsat aktuální částku na kontě ohledně přehledu financí rozdílu. 

5) Nakupovat stroje můžou jen admini. Nebo hráči po konzultaci z adminama, je důležité se dohodnou jak a kam budem investovat vydělané peníze tak aby další postup byl efektivní. Dohoda přímo na servru ts3 pokud budou (Kubrt.macairl) se domluví co se nakoupí nebo stačí dotyčné kontaktovat na skype soukr nebo chatu. levnější příslušenství na obdělávání pole je možno dle finanční situace koupit, ale dražší stroje dozačátku pokud budou potřeba možno jen pronajmout i to je potřeba konzultovat.

6) Pole je  potřeba od sklizně do dozrátí pohnojit třikrát v pda stav půdy jsou tři odstíny modré pole je na 100% živin v půdě když je pole zbarveno do nejtmavší modré XXX hnojení nahrazuje osetí  ředkve olejné
 
7) Pokud v dané fázi jsou polní práce udělány je možno kosit trávu, plnit skaldy nebo žlaby nakrmit dobytek atd pokud se vlastní, nebo pokud bude zájem a budou na to stroje těžit dřevo a prodávat ho nebo dělat štěpky tím urychlíme ekonomický rozvoj hlavně na začátku pokud vlastníme pár polí bude práce ve fázi udělána rychleji je dobré udělat tkzv: vedlejší činnost a vydělat farmě další peníze :-) A zbytečně nepřetáčet tím nám utíká čas a platíme za pronájem strojů a mín se vydělá .